Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

CELE MAI GRELE SI CELE MAI REUSITE ORIGAMI

CELE MAI GRELE SI CELE MAI REUSITE ORIGAMI

Mesajde Andrrei pe 26 Mar 2010, 22:01

M-am gandit sa deschid un topic cu cele mai grele origami de care ne tot lovim si pana la urma ne ies si descoperim ca defapt sunt atat de usor de realizat si pe moment nu stim ce sa mai facem dar dupa aceea ne ies niste origami foarte reusite si daca vi sa intimplat si voua puteti sa l-e postati aici si ori putem sa incercam sa l-e dezlegam ori daca deja am descoperit sa le postam si sa ne dam cu parerea.Si sper sa va placa Imagine
Andrrei

Re: CELE MAI GRELE SI CELE MAI REUSITE ORIGAMI

Mesajde Daria pe 27 Mar 2010, 00:26

Gradul de dificultate al unui model este unul subiectiv, in functie de cel care il realizeaza si de cunoasterea acestuia in domeniu.
Nu vad ultilitatea acestui topic. Sincer.
Au mai fost utilizatori care au deschis topicuri de acest gen ... (cel mai greu origami, cel mai bun origamist, etc - cauta-le ca exista)
Daria

Mesajde Adina pe 27 Mar 2010, 22:15

Andrei, dragule, Daria are dreptate. Este un subiect care depinde de fiecare: ceea ce pentru mine este un model dificil, poate pentru tine este unul usor, si tot asa.
Astfel de dezbateri nu-si au rostul.
Cred ca e mai frumos si mai elegant ca aceste lucruri sa fie scrise la Galeriile personale: atunci cand termini un model care ti-a dat mari batai de cap, ne povestesti cate putin si despre procesul de realizare, cat ti-a luat, unde te-ai incrucat, si cum ai reusit sa-i dai de cap. In felul asta, Galeria persoanala va fi cat se poate de personala, iar cei ce ti-o citesc, vor putea afla mai multe despre modelele in cauza.
Ce zici?
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Andrrei pe 28 Mar 2010, 09:00

Iti multumesc tare mult Adina si scuzama ... recunosc nu m-am gandit prea bne inainte de a face topicul. Imagine
Andrrei

Mesajde Daria pe 28 Mar 2010, 11:55

"scuza-ma"
Daria

Mesajde Andrrei pe 28 Mar 2010, 16:42

nu-i nimic ..
Andrrei

Mesajde Daria pe 28 Mar 2010, 21:04

Andrrei, initial am crezut ca pot sa inchid ochii si sa nu-ti zic nimic, insa nu pot.
Eu iti atrag atentia ca ai greseli de scriere ("scuza-ma" este una din ele) si tu raspunzi "nu-i nimic"??? Imagine
Replica ta este un lucru de bun-simt?
Daria

Mesajde Ecaterina Vasile pe 29 Mar 2010, 15:28

Daria,cred ca nu functioneaza subtilitatile.Poate...daca ai fi corectat cu rosu??!!
Ecaterina Vasile

Mesajde Daria pe 29 Mar 2010, 19:45

Poate ca ai dreptate Ecaterina cu subtilitatile. Insa, ar fi absurd sa predau lectii de limba romana pe forum.
NU ma deranjeaza atat de mult greselile in sine, cat ma deranjeaza neatentia si neseriozitatea cu care sunt tratate anumite lucruri.
Am descoperit ca vorbesc singura si ca raspund degeaba. Asa cum nu a citit ce i-am raspuns noi doua la intrebarile adresate in galeria Adinei (si mutate de 2 ori), asa nu a citit cu atentie ce s-a scris aici si a trantit un mesaj la repezeala si un raspuns tot la fel, la mesajul meu.
Daria

Mesajde Andreass pe 29 Mar 2010, 21:13

Cred ca nu s-a citit regula in care se mentioneaza folosirea corecta a limbii romane... Am dreptate Andrrrrrrrrei??? Poate ar fi cazul sa mai arunci o privire pe regulamentul forumului. Adica vreti sa-mi ziceti ca aveti rabdare sa faceti modelele astea complicate care necesita rabdare si timp si va e lene sa scrieti cu cratima unde e cazul???
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde elyda pe 30 Mar 2010, 17:03

Si eu cred la fel, ca regulamentul nu e citit. si nu e doar Andrei in cauza.
http://elydaorigami.wordpress.com/
elyda

Mesajde Andrrei pe 30 Mar 2010, 19:53

Va rog foarte frumos sa ma iertati mai ales DARIA te rog foarte mult nu am stiu ce a vrut sa insemne "scuza-ma" si m-am grabit te rog frumos sa m-a ierti Imagine Imagine Imagine Imagine
Andrrei

Mesajde Andrrei pe 30 Mar 2010, 19:54

Imi pare foarte rau ca te-am suparat nu am vrut asta Imagine
Andrrei

Mesajde Andrrei pe 30 Mar 2010, 19:56

Nu am obserat prea bine ghilimelele Imagine iarta-ma Imagine Imagine Imagine Imagine
Andrrei

Mesajde Sareth pe 30 Mar 2010, 20:44

Andrrei, esti criminal! De fapt, eu sunt criminal, ca daca te-as avea in fata ochilor as fi in stare sa te ucid! Imagine

1. Spamezi exagerat!
2. Spamezi cu greseli de ortografie (nu mai vorbesc de punctuatie sau constructie a frazei)
3. Las-o moarta! Scrie doar cand ai ceva demn de zis! Si foloseste butonul ala de Edit.

Te rog, reciteste Regulamentul! (poti sa dai click pe cuvantul Regulament - scris cu albastru - si te va duce direct unde nu ai mai fost vreodata; nu, nu e vorba despre Rai)

Fii atent la Regula Nr. 8!
Nu este permis spamul (inclusiv 2 posturi consecutive). Daca aveti ceva de adaugat mesajului anterior folositi butonul de "Edit"

Slava Domnului ca am ingropat thread-ul asta! Imagine
Sareth

Următorul

Înapoi la R.I.P.