Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Andreea C

Andreea C

Mesajde Andreea C pe 28 Mar 2011, 12:42

Am observat ca sunt bine venite galeriile personale, atat pt cei ce le detin, cat si pentru ceilalti. Doar asa mai invatam unul de la altul, nu? :myheart:
Desi sunt noua pe aici, mi-am zis totusi sa incerc si o galerie personala. Inainte, insa, trebuie sa felicit pe toata lumea pentru lucrarile realizate. Nu am intalnit niciodata pana acum oameni atat de pasionati, indiferent de varsta :worship:
Prima tendinta a fost sa incep cu "prima mea dragoste in origami", adica cu o kusudama Morning Glory, dar voi incepe cu inceputul, primul si primul meu origami (facut pe 5 octombrie 2010), o cutiuta pentagonala, de Tomoko Fuse. Poate ca nu e interesant pt altii, dar... este important pt mine :D:

Imagine
Imagine
tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=uoFTcjVzI7k

Au urmat alte cutii, cred ca si acum cutiile le fac cu cea mai mare placere :eyelashes:
Imagine

Imagine

Imagine
tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=ieUFXP8z ... re=related

Iar prima mea kusudama Morning Glory, "iubirea mea" origami:
Imagine
Aici trebuie sa le multumesc Cridianei si Adinei pentru ca, neavand nici cea mai mica idee ce inseamna origami si cate se pot face din hartie si incepand sa caut pe net, am dat peste lucrarile lor, m-au acaparat cu totul si asa am inceput "munca origami" . Asadar, felicitari fetelor, spor in continuare si multumesc pentru ideile impartasite!
De acum incolo voi posta din lucrarile mele care imi sunt mai dragi, nu mai stiu istoricul lor, caci de cate ori termin o lucrare abia astept sa mai invat sa fac si altceva si sunt atat de entuziasmata ca nu le mai stiu ordinea :idk:
Ultima oară modificat de Andreea C pe 29 Sep 2011, 10:39, modificat de 6 ori în total.
"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat fara pasiune. G. W. F. Hegel".
Andreea C

Re: Andreea Ciubotariu

Mesajde Andreea C pe 28 Mar 2011, 20:37

Modelul de cutie pe care l-am folosit cel mai mult, e cel mai practic si cel mai apreciat, dintre modelele pe care stiu sa le fac:(Eram atat de entuziasmata la inceput, incat, de cate ori terminam o cutie, ma si apucam de alta. Imi era teama sa nu adun prea multe si sa nu am unde le pune. Dar le-am daruit si au fost apreciate. :sunny: . Si aici as vrea sa ii multumes Adinei, caci de la ea am aflat de acest model de cutie, inainte sa descopar acest forum. :foryou: )

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
diagrama: http://tchami-origami.blogspot.com/2008 ... -base.html
Ultima oară modificat de Andreea C pe 08 Iun 2011, 10:01, modificat 1 dată în total.
"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat fara pasiune. G. W. F. Hegel".
Andreea C

Mesajde Adina pe 28 Mar 2011, 20:44

Andreea, ai un stil foarte gingas si elegant de a realiza modelele, te felicit!! :applause2: :applause2: :applause2:

Ma bucur ca blogul meu te-a facut sa te apuci de impaturit, asta si este scopul lui.. :D :kisss:
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Andreea C pe 29 Mar 2011, 10:47

Multumesc!
De impaturit ma apucasem inainte sa te descopar, insa modelele tale m-au impulsionat si mai mult, mai ales ca tocmai cand am dat peste blogul tau renuntasem sa caut un model, cum ar fi acesta de cutie, un model care sa ma "multumeasca". Si asa m-am indragostit si mai mult de origami, datorita blogului tau :wub:
Andreea C

Mesajde Andreass pe 29 Mar 2011, 11:14

Felicitari pentru galerie, intotdeauna o sursa de inspiratie e binevenita. Spor la impaturit si la cat mai multe modele! :D
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde Andreea C pe 29 Mar 2011, 11:38

Printre primele mele lucrari se afla si aceste kusudame:
Imagine
Imagine
Aceasta din urma nu arata prea bine, caci foaia folosita era una foarte subtire si lucioasa si am folosit lipici lichid. Nu ma asteptam ca dupa ce se usuca lipiciul, foia sa se "sifoneze". Asa ca... nu folositi lipici lichid la foi subtiri si lucioase ;) .
Andreea C

Mesajde Andreass pe 29 Mar 2011, 11:40

Multumim pentru sfat! Adevarul este ca fiecare invata din greseli sau din sfaturile si experienta altora! :wub:
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde Andreea C pe 29 Mar 2011, 11:59

Multumesc si eu, Andreass!
Andreea C

Mesajde music77 pe 29 Mar 2011, 12:27

felicitari andreea :applause2: :applause2: ai niste modele foarte frumoase
music77

Mesajde Christina pe 29 Mar 2011, 21:01

Felicitari Andreea!Modelele tale sunt foarte frumoase! :wub: Spor la impaturit in continuare! :biggrin:
Die musik ist eine Axt für das gefrorene Meer in uns!
Christina

Mesajde Andreea C pe 29 Mar 2011, 21:15

Multumesc, Christina! Spor si tie!

Eee... o data cu aceasta kusudama, a inceput sa mi se dea mana :D . Prima de care eram mandra cu adevarat. Desi, acum, cand ma uit la poza stiu ca pot mai mult si cam stramb din nas... :huh:

Imagine

Apoi altele si altele, caci nu ma puteam opri din impaturit si pe deasupra si cei dragi mie au inceput sa iubeasca aceste "sfere florale", cum le spune sora mea. Eee, stiti voi... necunoscatorii ;)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Pentru floricica de pe a doua kusudama am facut un tutorial, atat cat m-am priceput, pe care il gasiti in "La Scoala" (viewtopic.php?f=16&t=775)
Ultima oară modificat de Andreea C pe 18 Iun 2011, 12:38, modificat de 6 ori în total.
Andreea C

Mesajde Andreea C pe 29 Mar 2011, 21:17

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Ultima oară modificat de Andreea C pe 03 Apr 2011, 14:16, modificat 1 dată în total.
Andreea C

Mesajde music77 pe 29 Mar 2011, 21:48

felicitari andreea kusudamele tale sunt foarte frumoase
music77

Mesajde Christina pe 29 Mar 2011, 21:58

Ce frumoase sunt! :wub: Imi plac combinatiile de culori pe care le-ai ales!Felicitari! :applause2:
Die musik ist eine Axt für das gefrorene Meer in uns!
Christina

Mesajde Andreea C pe 29 Mar 2011, 22:15

Multumesc! Atunci... spor la lucru! Poate faci si tu asemanatoare :D
Andreea C

Următorul

Înapoi la Galerii personale