Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

eudaimonia

Re: eudaimonia

Mesajde eudaimonia pe 02 Iun 2014, 14:13

Am un cupon cu 10% reducere la site-ul de carti Book Express valabil pana in 31 august. Daca il vrea cineva, sa imi trimita un PM si voi da codul.
Eu nu mai comand pana atunci de acolo, dar sunt preturi foarte bune, adica iesi mai ieftin decat daca ai comanda de pe amazon. Exista multe carti si de origami.
Link: http://www.books-express.ro
eudaimonia

Mesajde eudaimonia pe 27 Sep 2014, 12:45

Star Bowl by Dasa Severova

Din ultimul patrat de Elephant Hide, pictat cu culori acrilice.

Imagine
Star Bowl - Dasa Severova by MihaelaEudaimonia, on Flickr
eudaimonia

Mesajde eudaimonia pe 28 Sep 2014, 21:58

Circle of Moths - Melina Hermsen

Imagine
Circle of Moths - Melina Hermsen by MihaelaEudaimonia, on Flickr

Tiled Hydrangea - Peter Budai

Imagine
Tiled Hydrangea - Peter Budai by MihaelaEudaimonia, on Flickr

Tessellated Butterflies - Melina Hermsen

Imagine
Tessellated Butterflies - Melina Hermsen by MihaelaEudaimonia, on Flickr

Pointed Crown - Christiane Bettens

Imagine
Long live the queen! by MihaelaEudaimonia, on Flickr
eudaimonia

Mesajde eudaimonia pe 01 Oct 2014, 18:19

eudaimonia

Mesajde criss pe 13 Dec 2014, 23:29

Felicitari pentru creatiile tale. Arata foarte frumos lucrate si cu grija. Ma mir cum de a stat pisica, e super simpatica :smile:
criss

Mesajde horatiu pe 22 Feb 2015, 10:43

Buna eudaimonia!

Nu am facut cunostinta cum trebuie, nu am dat pe la tine prin galerie decat acum, cand deja majoritatea pozelor tale (ca si ale mele) au disparut. Am fost mirat sa constat ca mi-a scapat galeria ta, mai ales ca observ ca esti o entuziasta a origami-ului pur, si nu numai asta, a teselatiilor. Folosesti si MC, ataci modele grele de origami, si le executi cu maestrie. Pentru cat conteaza, ai felicitarile si admiratia mea. Deja Clujul are reprezentante puternice ale origami-ului pur.

Desi ai comentat pe Flickr la trandafirii facuti de mine, nu am facut legatura cu contul tau de aici de pe forum, si asta din cauza ca tu ti-ai facut cont aici atunci cand am inceput sa nu il mai frecventez, in 2013. Si cand te-am gasit mentionata in postarea lui Wonko (http://www.wonko.info/365origami/?p=3479 - e un site pe care-l urmaresc cu mare interes de ceva timp) pentru modelul Pram - Roberto Gretter, numele tau mi-a sunat cunoscut. Si asa am descoperit din galeria ta cate modele frumoase ai facut (din titlul lor, caci pozele nu mai exista).
Ciudata conjunctura de a-ti descoperi galeria tocmai pe forum, venind de pe un site strain :). Origamistii romani sunt de prestigiu, si pot face fata pe scena internationala a acestei arte.
horatiu

Anterior

Înapoi la Galerii personale