Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Video-uri amuzante cu 3D Origami

Video-uri amuzante cu 3D Origami

Mesajde fifithesilkie pe 04 Noi 2012, 13:30

Buna ziua tuturor! Am un hobby care nu este unul obisnuit: imi place sa realizez filmulete amuzante pe You Tube cu personaje realizate in stilul 3D Origami, cel principal fiind o gaina 3D Origami realizata dupa model propriu. Numele ei este Fifi The Silkie si acesta este si numele canalului de You Tube. Majoritatea sunt in engleza, dar cateva din ele nu necesita cunostinte in aceasta limba. Nu am prea multe vizualizari, dar sunt pe drumul cel bun. Am sa va prezint cateva poze cu Fifi The Silkie si cu alte obiecte 3D Origami.
Untitled.png
Gainusa alaturi de cei 2 canari gemeni care si ei au un design original 3D Origami.
Untitled.png (97.18 KiB) Vizualizat de 1117 ori

Untitled3.png
Gainusa aranjata pentru o intalnire (intalnirea o puteti vedea- este in engleza cu titlul Internet Date)
Untitled3.png (76.92 KiB) Vizualizat de 1117 ori

Untitled5.png
Imagine luata din video-ul cel mai popular Chicken Dance (Dansul gainii)
Untitled5.png (38.88 KiB) Vizualizat de 1117 ori

Untitled7.png
Zana 3D Origami care si ea are un design original.
Untitled7.png (50.08 KiB) Vizualizat de 1117 ori

untitled8.JPG
Asa arata in intuneric dovleacul 3D Origami original pe timp de noapte cu o lumina in interior.
untitled8.JPG (15.27 KiB) Vizualizat de 1117 ori

Untitled4.png
Lebada realizata din hartie de cadou.
Untitled4.png (54.21 KiB) Vizualizat de 1117 ori

Si link-ul spre canalul de Youtube unde puteti vedea video-urile amuzante si cele de prezentare Origami. Cele care nu necesita cunostinte in engleza momentan sunt Chicken Dance si Boston Tea Party.
https://www.youtube.com/user/fifithesilkie?feature=mhee
Sper sa va placa aceste noi tipuri de video-uri. Spuneti-mi ce parere aveti despre ele printr-un comentariu. :D
fifithesilkie

Înapoi la Galerii personale