Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Workshop origami in cadrul StudentFest 2012- Timisoara

Workshop origami in cadrul StudentFest 2012- Timisoara

Mesajde Alex M. pe 06 Mai 2012, 16:01

Imagine

Puteti vedea in programul de joi workshopuri de origami. Vor fi conduse de mine si 8 colegi de-ai mei destul de noi in arta origami. Atelierul va dura intre ora 15 si ora 18:30, si se va desfasura la Cuib D'Arte.
Vom face modele pe care le vom agata apoi intr-un copac acolo!
Veteranii in situatiile astea, aka Adina, Maci, si mai stiu eu care, imi puteti da niste sfaturi? :blush2: Ce modele sa facem(in afara de cocori si cuburi sonobe), metoda de predare, etc.
"Much of the beauty that arises in art comes from the struggle an artist wages with his limited medium."- Henri Matisse
Alex M.

Re: Workshop origami in cadrul StudentFest 2012- Timisoara

Mesajde horatiu pe 07 Mai 2012, 09:43

Felicitari pentru initiativa! Sfaturi : rabdare, sa incercati sa va axati pe intelegerea indoiturii de catre participantii la atelier , cu explicatii cat mai usoare a acestora ( chiar daca voua vi se par deja foarte usoare unele indoituri :laugh2: ) si sa nu treceti la urmatorul pas pana nu reusesc toti participantii sa faca indoitura corect. A, si, sa nu uit ... RABDARE :laugh2: .
horatiu

Mesajde Alex M. pe 07 Mai 2012, 10:18

Mersi mult de tot horatiu, dar initiativa nu e a mea. Da, rabdarea e cel mai important, mi-am cam dat seama de asta. Crezi ca e ok daca eu stau in fata cu o hartie mare si arat indoiturile, si colegii mei trec pe la cei care nu se descurca?
"Much of the beauty that arises in art comes from the struggle an artist wages with his limited medium."- Henri Matisse
Alex M.

Mesajde horatiu pe 07 Mai 2012, 13:27

Alexorigami scrie: Crezi ca e ok daca eu stau in fata cu o hartie mare si arat indoiturile, si colegii mei trec pe la cei care nu se descurca?

Cu placere. Ideal ar fi daca ai tine hartia sa o vada toti, in aer, si indoitura s-o faci tot in aer, ca sa se observe mai bine tehnica. Asta daca nu ti-e prea greu si indoitura nu e dificila . Si da, e ok sa treaca pe la fiecare colegii tai si sa vada cum se descurca. Depinde acum si cati "profesori" sunteti voi, si cati clienti o sa aveti, si cum se descurca fiecare. Eh, o sa vezi tu, nu-ti face griji. Cred c-o sa te distrezi facand asta. Nu fii incordat, totu e sa se simta bine si tu si cei care vor sa invete.
horatiu

Înapoi la Proiecte Origami