Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Expozitie de origami la Teatrul Act

Re: Expozitie de origami la Teatrul Act

Mesajde Elsix pe 12 Mai 2009, 15:23

Nu as putea spune exact. Cred ca se aduna vreo 2 ani de cand m-a invatat un prieten lebada din Prison Break intr-un bar. Apoi au urmat niste modele facute de pe youtube (cocorul, un dragonas mic si apoi trandafirul). Apoi am inceput sa caut si sa adun carti de pe internet. Urmatorul model a fost Bahamutul....(bineinteles dupa multe foi aruncate si multe incercari) nu a iesit el cum trebuie dar a iesit.
Toata istoria asta se intinde pe o perioada destul de lunga (asa cum e la toata lumea la inceput).
Progrese mai mari am facut in ultimul an, cand m-am concentrat mai mult asupra imaturitului.

Oricine poate face orice model daca incearca si mai ales cand ai si ajutoare aici. Eum m-am chinuit singur, ca nu prea raspundea lumea pe forumurile straine. Asa ca sfatul meu pentru tine: alege ce vrei sa faci si apuca-te, trebuie sa iasa pana la urma.
Elsix
Site Admin

Mesajde horatiu pe 12 Mai 2009, 20:17

In primul rand va multumesc si eu tuturor pentru laude si sustinere.
Second,subscriu la ce a zis Elsix..totul e posibil dupa cum vedeti,chiar si o expozitie proprie.Din cate am vazut nu suntem singurii care au expus modelele.
De exemplu baietelul acela mic, de 7 ani, participase chiar la niste concursuri din cate am inteles. Impatureste chestii simplute insa oricum,are 7 ani. Mi-a placut chestia asta si l-am incurajat. Poate poate ajunge si la noi origami ceva mai departe.

Keep on folding!
horatiu

Mesajde criss pe 16 Mai 2009, 05:46

felicitari pentru expozitie, este cea mai faina expozitie pe acre am vazut-o vreodata din poze... Imagine sper sa faceti cat mai multe expoziti si sper ca si in alte orase sa reusim sa facem acelasi lucru ca si voi
criss

Mesajde Andreass pe 16 Mai 2009, 09:50

Superbe modelele! Felicitari tuturor! Sa inteleg ca inca sunt expuse, nu? Oricum toate sunt extraordinare! Ma inclin...
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde Elsix pe 16 Mai 2009, 10:08

Da. Vor fi expuse pana pe 10 iunie
Elsix
Site Admin

Mesajde monirus pe 17 Mai 2009, 16:33

FELICITARI!!!!!!!! Un pas mare...pentru origami! :heart:
monirus

Mesajde Furby pe 22 Mai 2009, 19:30

Am ajuns si eu. Am avut ce admira...felicitari expozantilor, mare indemanare au!
...mi-am permis un rasfat...cateva kusudame mai simple, cativa cocori din hartie de calc, macar cu atat sa vin in vizita...am zis ca nu-i frumos asa, cu mana goala. Le-am lasat doamnei de acolo cu dorinta explicita de a le oferi clientilor. Chiar atunci intrase un cuplu care ar fi vrut sa cumpere un liliac si un dragon.
Toate modelele arata mult mai bine in "realitate" decat par a se vedea in poze.

Felicitari!
Furby

Mesajde Adina pe 23 Mai 2009, 14:42

Furby, ma bucur mult ca ai ajuns sa vezi expozitia "live". Imagine
Tare frumos din partea ta sa lasi cateva modele. Imagine Imagine
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Palatuldehartie pe 15 Iun 2009, 14:49

mi-a placut ce era la sala de lectura! poate devine obisnuinta aceasta expozitie! oricum va voi arata si eu ce alte idei de folosit lucrarile mai putem folosi pentru a face promovare! zi buan sa aveti!
Palatuldehartie

Mesajde andrei_papy pe 18 Mar 2010, 22:40

as putea veni in orice zi:D?:D
andrei_papy

Mesajde helen pe 26 Apr 2011, 18:52

mi-ar fi placut sa ajung la acea expozitie, felicitari , frumos decor, superbe modele si un afis minunat :applause2:
helen

Anterior

Înapoi la Proiecte Origami