Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Quilling II

Re: Quilling II

Mesajde Rona pe 26 Mai 2013, 13:12

Multumesc mult de raspuns Andreea C, am sa incerc si eu.. imi plac enorm lucrarile tale ( pe care mi-am permis sa le promovez...dau detalii ceva mai jos)

Eu am realizat o rama foto, inspirata de la Ecaterina.

Imagine

Si vreau să vă mai spun ceva legat de quilling. Mi-ar placea tare mult ca România să poata avea o comunitate quilling și pe facebook (prin intermediul careia sa putem promova si mai mult acest forum) așa că eu am făcut o pagina de facebook intitulată Quilling-Romania ( https://www.facebook.com/QuillingRomania?ref=hl ). M-am gandit ca accesul pe facebook e mult mai simplu pentru cineva care, poate, nici nu stie ce e aia quilling si, in acest mod, poate descoperi ce lucruri minunate se pot realiza. Eu cred ca ce se gaseste aici pe forum este arta si merita promovat pe toate caile( asa ca promovez lucrarile de pe forum citand sursa) asadar, mi-ar prinde tare bine ajutorul vostru pentru ca de una singura nu voi face mare lucru ...o comunitate presupune multa lume; vă astept pe pagina
Rona

Mesajde flaut1st pe 29 Mai 2013, 23:57

Andreea C scrie:Felicitari inca o data amandurora! Ce fericita trebuie sa fii ca faci impreuna cu sotul, al meu... :roll:

Litera k, pentru nepotica mea, care o va folosi la Sebarea Abecedarului:

Imagine

Cum ai dat forma literei asa frumos? cu ce ai lipit? Doaaaamne, ce frumos arata...
Rasplata lucrului bine facut este de a-l fi facut bine. :) (Ralph Waldo Emerson)
flaut1st

Mesajde Andreea C pe 30 Mai 2013, 14:53

multumesc, Rona! felicitari si tie, arata minunat!

multumesc, flaut1st! Am facut pe foaie contur cu un pix care nu mai scrie, apoi am pus lipici pe acel contur (pe bucati,nu tot o data), dupa care banda de hartie. M-am folosit de ace pentru a tine banda de hartie pana sa se lipeasca. Ideal ar fi sa pui foaie pe o suprafata de pluta, eu folosesc un afisier de pluta.
Imagine
"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat fara pasiune. G. W. F. Hegel".
Andreea C

Mesajde Rona pe 31 Mai 2013, 15:33

Am mai lucrat o rama. diametru de 16 cm
Imagine
Rona

Mesajde flaut1st pe 31 Mai 2013, 19:45

Andreea C scrie:multumesc, Rona! felicitari si tie, arata minunat!

multumesc, flaut1st! Am facut pe foaie contur cu un pix care nu mai scrie, apoi am pus lipici pe acel contur (pe bucati,nu tot o data), dupa care banda de hartie. M-am folosit de ace pentru a tine banda de hartie pana sa se lipeasca. Ideal ar fi sa pui foaie pe o suprafata de pluta, eu folosesc un afisier de pluta.
Imagine

Si nu se vas urat intepaturile pe hartie apoi?
Rasplata lucrului bine facut este de a-l fi facut bine. :) (Ralph Waldo Emerson)
flaut1st

Mesajde Andreea C pe 31 Mai 2013, 20:59

Eu am intepat destul de putin, doar cu varful si nu cred ca sta cineva sa se uite atat de atent, le fura ochii imaginea obtinuta ;)
"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat fara pasiune. G. W. F. Hegel".
Andreea C

Mesajde flaut1st pe 01 Iun 2013, 14:16

Lipiciul pe care l-ai folosit e aracet?
flaut1st

Mesajde Andreea C pe 03 Iun 2013, 11:32

Da, din acela care devine transparent cand se usuca
Andreea C

Mesajde flaut1st pe 04 Iun 2013, 02:01

ok, scuze de dubla postare, dar nu stiu cum sa sterg mesajul asta, si sa ramana urmatorul! :cry:
Ultima oară modificat de flaut1st pe 04 Iun 2013, 02:16, modificat 1 dată în total.
flaut1st

Mesajde flaut1st pe 04 Iun 2013, 02:13

pai am facut si eu un tablou, dar am folosit ce am avut in casa, adica prenandez si am fixat fasiile cu penseta :lol1: nu e perfect, dar viitoarele vor tinde acolo... astept critici!

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
flaut1st

Mesajde postumia pe 04 Iun 2013, 10:58

Foarte frumos realizat, imi place ideea.
postumia

Mesajde flaut1st pe 04 Iun 2013, 12:23

postumia scrie:Foarte frumos realizat, imi place ideea.

Multumesc frumos! :D :laugh2:
flaut1st

Mesajde Andreea C pe 04 Iun 2013, 22:23

flaut1st, foarte frumos realizat si atat de elegant! sunt sigura ca, daca vei avea materiale cu care sa lucrezi mai usor, pe viitor ne vei surprinde si mai mult! Felicitari si mult spor in continuare!
Andreea C

Mesajde flaut1st pe 05 Iun 2013, 20:23

Asa sper si eu... Acum ma pregatesc sa mai fac unul, cu noile informatii pe care le-am cules de la voi! Va fi gata cel mai probabil dupa sesiune :lol3: ... Dar chiar sper sa iasa frumos...

Multumesc frumos pentru aprecieri, ma bucur ca va place :eyelashes: ...
flaut1st

Mesajde flaut1st pe 06 Iun 2013, 00:06

Coupila scrie:Multumesc Andreea C , carmendana , Ecaterina ,d_michaela sunteti foarte dragute.

d_michaela..tocmai am lasat msg la tine pe blog. imi plac foarte mult suporturile tale. Bravo.
Vin si eu cu inca 2 lucrari foarte dragi mie. Sper sa va placa si voua keke
Imagine
Imagine

Imagine

M.am cam saturat sa tot fac felicitari si am decis sa incerc si altceva.

:shock: :jawdrop: wow... As vrea si eu sa stiu cum ai facut formele acelea asa perfecte din quilling si cum ai mers exact pe conturul albastru.... ? Suuuuper felicitari
flaut1st

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tehnici diverse