Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Plante si flori

Plante si flori

Mesajde copilutz pe 05 Aug 2008, 13:29

am revenit si eu pe forum...ce am facut si eu azi...tot un model pentru incepatori Imagine un crin cu tot cu tulpina. am o intrebare: daca tulpina a fost facuta separat si floarea separat si apoi prinse asta inseamna ca modelul facut de mine e unul modular? Imagine

mai pe dupa amiaza am sa-mi incerc norocul cu un trandafir. Imagine

sper ca pana de craciun sa reusesc sa am si eu o decsteritate in a impaturi hartia ca vreau sa ma apuc de kusudama Imagine Imagine
copilutz

Re: Plante si flori

Mesajde copilutz pe 05 Aug 2008, 13:33

ups...am uitat de poza.... Imagine
Imagine
copilutz

Mesajde Andrei pe 05 Aug 2008, 16:24

Wikipedia zice ca nu :P. Ca sa fie modular, ar trebui sa aiba mai multe module identice - chiar si daca nu toate trebuie sa fie la fel. Oricum, nice job Imagine!
Bafta la trandafir!
Imagine

Asta e singurul trandafir a carui poza o mai am. Pe majoritatea le ofer cadou inainte sa am ocazia sa le si fotografiez :D
Andrei

Mesajde Elsix pe 05 Aug 2008, 17:25

esti un fel de gigolo...sau cam asa ceva Imagine
Elsix
Site Admin

Mesajde Andrei pe 05 Aug 2008, 17:30

Nah... de obicei impaturesc trandafiri la scoala, si le fac cadou colegelor... da' nu cu intentii ascunse :P. Ce pot sa spun, e plictiseala mare in timpul unor ore :))
Andrei

Mesajde horatiu pe 05 Aug 2008, 18:05

Mda...am impaturit si eu Lebada( aka "cocor") lui Eric Joisel in timpul cursului de Actionari de la facultate si la pauza am pus-o pe catedra profului ( care apropo e un comunist chel de 60 de ani) sa vad daca il stimuleaza intr-un fel.
Intr-adevar l-a stimulat...l-a stimulat sa stearga catedra de praf de creta cu lebada mea Imagine . Poate cu un trandafir il inmuiam Imagine
“That is the way to learn the most, that when you are doing something with such enjoyment that you don’t notice that the time passes.” Albert Einstein
horatiu

Mesajde cridiana pe 06 Aug 2008, 07:48

[Off-topic]
Copilutz, imi place avatarul tau Imagine
Horatiu, e aiurea ca profu a sters praful cu lebada ta, dar e de apreciat ca a remarcat-o (daca nu o remarca, nu numai ca nu o folosea la ceva, dar poate si aseza servieta pe ea Imagine ).
cridiana

Mesajde copilutz pe 06 Aug 2008, 13:52

multumesc cridiana. e cel mai mic model al meu si cred ca am invatat ceva de cand am tot impaturit cocori....ca fata, trebuie sa-mi mentin unghiile lungi pentru ca ma ajuta foarte mult la modele mai mici unde trebuie sa faci cute precise...

acum incerc sa fac si eu un trandafir ca al lui andrei. sper sa reusesc repede sa nu stric prea multa hartie....sa nu mai taie romanii noshtri padurile
copilutz

Mesajde Adina pe 20 Aug 2008, 09:44

Horatiu, dureros momentul cu lebada ta.... Imagine
Copilutz, succes cu trandafirul si daca vrei iti trimit vreo 3 kg de hartie scrisa deja, sa o reciclezi tu sub forma de cocori si trandafiri. Imagine
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Elsix pe 20 Aug 2008, 11:35

cine nu are chef de impaturit arunca responsabilitatea pe altii :D
Elsix
Site Admin

Mesajde Adina pe 20 Aug 2008, 11:43

Nuuuu...doar incercam sa salvez padurile! Imagine
Adina
Site Admin

Mesajde copilutz pe 20 Aug 2008, 20:24

le salvam...dar cel mai bine ar fi sa adunam si gunoaiele de pe plaiurile mioritice.....

multumesc Adina...
copilutz

Mesajde horatiu pe 21 Aug 2008, 21:21

Pai si Nastase si gasca din guvern salveaza padurile Imagine .Le-au luat pe toate la ei de frica sa nu le taie oamenii rai. Ce oameni sufletisti sunt acolo sus in guvern Imagine . Asta asa offtopic sa ne amuzam nitel.

Iar cu profu meu care s-a sters cu lebada mea de ... creta, n-a fost dureros momentu, a fost chiar amuzant Imagine .
“That is the way to learn the most, that when you are doing something with such enjoyment that you don’t notice that the time passes.” Albert Einstein
horatiu

Mesajde Adina pe 21 Aug 2008, 21:26

horatiu scrie:
Iar cu profu meu care s-a sters cu lebada mea de ... creta, n-a fost dureros momentu, a fost chiar amuzant Imagine .

Vai eu cred ca aruncam cu pixul dupa el! Imagine
Urasc sa vad ca cineva imi strica/arunca/rupe/neglijeaza modelele, manifest un fel de instinct matern fata de ele.... Imagine Oi fi defecta? Imagine
Adina
Site Admin

Mesajde horatiu pe 23 Aug 2008, 12:34

Neah, nu esti defecta....esti fata. Daca manifestam eu un instinct matern fata de ele cred ca eu eram defect....rau. =))
horatiu

Următorul

Înapoi la Plante si flori