Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

TABLOU GOLDEN VENTURE

TABLOU GOLDEN VENTURE

Mesajde Claudiu92 pe 11 Mar 2014, 18:53

Salutari tuturor! Ma numesc Claudiu sunt din Craiova si am 21 de ani. De 8 luni de zile am inceput sa impaturesc hartia si progresul crestea de la luna la luna asa ca m'am gandit bine ca sa creez ceva care ar atrage multa lume. Am creat un tablou unic in lume sunt de parere ca dimensiuni si complexitate ce consta in stema echipei de fotbal a orasului meu FC UNIVERSITATEA CRAIOVA. Am muncit mai bine de 3 luni si jumatate ca sa fac designul iar photoshopul si alte programe programe nu m'au ajutat prea mult, am facut sute de schite ca sa obtin ceea ce vroiam si se pare ca am reusit. Tabloul initial a avut 28687 de piese origami 3d DAR a iesit stramb iar ca sa il mai indrept cat de cat am fost nevoit sa tai din margini iar acum are putin peste 25.000 de piese origami. Are 1.60 m lungime x 90-100 cm latime si cantareste cel putin 20 de kg cu rama cu tot. Asta mi'a iesit. Sper sa va placa. A fost publicat si la ziar se pare..Am avut nevoie de mullllltaaa ambitie si rabdare ca sa pot reusii, a fost cel mai dificil lucru care l'am facut vreodata.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Claudiu92

Re: TABLOU GOLDEN VENTURE

Mesajde marina pe 12 Mar 2014, 12:20

Bine ai venit, Claudiu! Felicitari pentru proiectul si pentru reusita ta. La cat mai multe!
marina

Mesajde Claudiu92 pe 12 Mar 2014, 18:03

Multumesc frumos!
Claudiu92

Mesajde postumia pe 14 Mar 2014, 10:18

Bine ai venit pe acest forum. Sper sa nu te opresti aici pentru ca este impresionant ce ai realizat.
postumia

Mesajde Claudiu92 pe 15 Mar 2014, 11:39

Multumesc! Am multe alte creatii, nu'i asta prima. Asta'i cea mai mare cea mai complexa. De asemenea am facut caractere mici, hidroavion, dragon chinezesc, lebade, minion mare, cobra, paun regal, pinguini, fulgi de nea etc... Nu cred ca are rost sa le postez fiindca modelele se stiu deja. Daca mi se cere o voi face. Multumesc inca o data.
Claudiu92

Înapoi la Golden Venture