Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Regulamentul forumului

Re: Regulamentul forumului

Mesajde Daria pe 01 Iul 2009, 13:40

Imagine Imagine
Ma bucur!
Daria

Mesajde jlo_paula pe 09 Iul 2009, 18:01

am inteles! Imagine
jlo_paula

Mesajde Andreass pe 23 Noi 2009, 22:32

Nu stiu daca toata lumea e de acord, insa propun ca cei care adauga poze cu diverse modele in galeriile personale sa le adauge si la topicurile aferente. Ce ziceti? Pentru ca astfel cand cineva se uita la "Kusudama Pluto" sa zicem, sa vada cat mai multe modele si nu sa trebuiasca sa caute prin toate galeriile pentru a mai gasi cate un model de Pluto.
Desigur ca fiecare poate posta si in galeria personala modelele, insa aceasta a fost creata pentru ca fiecare sa aiba toate creatiile sale la un loc.
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde Raducu pe 23 Noi 2009, 22:49

Sunt de acord cu tine ,dar nu in totalitate.
Eu cand o sa-mi fac galerie o sa postez modele si de pe la alte topice,dar mi se pare frumos ca galeria personala sa fie locul unde sa poti pune modelele tale speciale,ca sa faci un fel de surpriza.
Voi ce ziceti?

PS:Andreass,sper ca nu crezi ca vreau sa te conrazic,doar ca fiecare avem felul nostru diferit de a gandi,in plus ,cand e vorba de galeria noastra PERSONALA,ma gandesc ca nu ar trebui sa existe reguli in privinta felului nostru de exprimare
Raducu

Mesajde Andreass pe 23 Noi 2009, 22:51

Dar n-a zis nimeni ca nu va puteti exprima cum vreti. Am spus doar ca ar fi fain ca modelele sa apara si la topicurile aferente. Era o propunere, nu o porunca.
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde Daria pe 23 Noi 2009, 23:21

Si eu sunt de acord cu ceea ce a zis Andreass. Din pacate am observat ca au aparut tot felul de persoane nou-inscrise, care posteaza doar in galerie.
Atunci, pentru ce mai avem celelalte topicuri? Au si ele rolul lor. Sunt de acord si propun si eu repetarea posturilor. Este bine sa apara si in topicurile respective. Imagine

Origamy, galeria este spatiul tau, pe care poti sa-l individualizezi. Poti sa faci surprize afisand modele direct in galerie, dar apoi sa le postezi si in topicul aferent. Imagine Este o chestie de coerenta pe forum, nu de gandire personala, de identitate.
Daria

Mesajde Adina pe 24 Noi 2009, 02:39

Sunt de acord cu voi. O sa fac regula aici in Regulament, si o sa scriu si la Galerii.

Origamy, asa cum zicea si Daria, galeria e a ta, poti posta in ea orice, nu numai origami, ci orice te reprezinta. Mi se pare dragut ca vrei sa ne faci surprize si chiar abia astept sa le vad, insa dupa 2-3 zile, cand toti le-au vazut, le postezi si la "Modele de origami". Imagine
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Andre pe 24 Noi 2009, 17:18

mi se pare o regula foarte buna, multe persoane postand doar in galeria personala, nu si la restul topicurilor...poate ca e si o modalitate mai usoara de a posta modelele, nefiind nevoie sa cauti topicul respectiv, insa e mai frumos sa fie toate modelele la un loc! Imagine
Andre

Mesajde horatiu pe 25 Noi 2009, 01:46

Sa-nteleg ca trebuie sa-mi postez toate modelele din galeria mea (unde mai am destule de pus cred Imagine ) si la topicurile aferente Imagine ? Chiar si modelele gen broasca traditionala ?
horatiu

Mesajde Adina pe 25 Noi 2009, 10:46

Horatiu, broasca traditionala cred poate ramane doar in galerie, insa modele importante, cum e de exemplu Huski-ul, ar trebui sa aiba topic special. In felul asta il vor vedea si membrii care nu urmaresc galeriile personale, sau membrii noi, care nu stiu exact ce tehnica de impaturire are fiecare...
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde horatiu pe 25 Noi 2009, 10:59

Ok,am inteles :D . Ma voi conforma regulamentului Imagine Imagine
horatiu

Mesajde AndreiDumitriu pe 06 Dec 2009, 15:22

Rusine mie ca abia acum am citit aceasta chestie, e o regula foarte buna si sper cat de curand sa repar omisiunea
AndreiDumitriu

Mesajde Ada pe 06 Feb 2010, 00:01

Uitati o noua regula:
Cei cu conturi clona vor fi banati pe ip!
Ada

Mesajde Daria pe 06 Feb 2010, 00:21

Eu nu prea inteleg la ce te referi. Imagine Esti dragutza sa ne explici? Imagine
Daria

Mesajde Ada pe 06 Feb 2010, 09:30

deci daca ne facem 2 conturi si pe unul suntem banati si continuam prostiile de mesaje pe forum si ne facem 4 conturi din care 3 sunt banate ne facem la nesfarsit,daca nu suntem bannati de pe ip!
Ada

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Regulament si intrebari