Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Ce modele preferati?

Re: Ce modele preferati?

Mesajde motorhead pe 12 Noi 2010, 23:10

a inventat o data vali (`paperwizard) la scoala niste porecle adica vali j. lang ,

kamedi satoshi si david joisel

modelele mele preferate sunt cele pure pentru ca m-am cam saturat de modulare deoarece iau o gramada de timp!
motorhead

Mesajde dorualexandru pe 03 Iul 2011, 01:54

In general dragoni, cele de la star trek, star wars... tare mult as vrea sa pot face dragoni.... ca sa nu zic acei dragoni din module.. 3d.. am inceput cu origami .. acuma am trecut la module imi plac mai mult si mai ales ca la noi in romania gasesti foarte greu foi de origami , cele normale sau de impachetat cadouri.. au alt gramaj si alta textura etc.. eu am primit de dincolo niste coli speciale de origami sunt destul de scume.. parca imi este mila sa le folosesc :)) dar se vede diferentza imediat.. sunt foarte bune alea. Deci momentan imi plac origami 3d
Its nice to be important, but its more important to be nice!
www.origamiaddict.weebly.com
dorualexandru

Mesajde Nik21 pe 13 Aug 2011, 22:03

Prefer orice fel de modele doar sa nu fie super complexe (gen figuri umane de Joisel sau Ryu Zin). Imi plac modelele mitologice in general, sau pasarile (chiar daca nu pliez prea multe). Papagalii, acestia trebuie neaparat creati mai des.Si cand zic creati, facuti cu detalii realistice, respectate : marimea aripilor, marimea ciocului, cere-ul etc. Si teselatiile , sunt o modalitate perfecta de a-ti mari acuratetea in cazul anumitor modele (aligatorul lui La Fosse depilda)
Un perus care a mancat nu iti va roade aproape niciodata modelele...
Nik21

Mesajde rockeritza97 pe 17 Aug 2011, 14:06

Caut si eu diagrama pentru King Cobra de Ronald Koh.Nu stiu daca aici trebuia postat dar daca o aveti ma ajutati si pe mine. :D
Am gasit Multumesc
rockeritza97

Anterior

Înapoi la Regulament si intrebari