Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Ce modele preferati?

Ce modele preferati?

Mesajde horatiu pe 25 Iun 2008, 22:49

Inainte sa ne avantam sa postam fiecare modelele care ne plac noua ( cum ar fi dragoni,demoni, lilieci si alte dracii la mine) ar trebui sa vedem intai ce ar prefera fiecare si dupa sa ajungem la concluzii.
Asadar, hai sa vedem ce prefera fiecare (mai ales fetele ca ele "e" majoritare pe forum :P ). Si cand zic ce preferati ma refer chiar si la nivelul de dificultate(daca vreti ceva mai usor gen cocori sau ceva peste) ca sa stim asa nivelul forumului in mare.
horatiu

Re: Ce modele preferati?

Mesajde Elsix pe 06 Aug 2008, 12:53

astept cereri pentru diagrame....momentan nu sun inspirat, asa ca va las pe voi sa alegeti. daca stiti numele unui model, sau nu il stiti dar il puteti descrie sau aveti o poza, sau vreti sa vedeti daca exista o diagrama pentru ceva...postati aici
Elsix
Site Admin

Mesajde anidaz pe 13 Mar 2009, 15:43

Hmm,ce prefer?Prefer tot ce tine de Craciun,stelute ,fulgi,mosi ,reni,saniute.Apoi flori mai simple sau mai complicate,dar cel mai mult imi cele modulare(sper ca am zis bine,noua fiind inca nu stiu exact cum se numesc ,eu doar le fac) Imagine
anidaz

Mesajde dijin pe 15 Mar 2009, 20:30

optimus prime? wall'e?? iron man??? Imagine
dijin

Mesajde Atmana pe 25 Mar 2009, 10:44

Cel mai mult imi plac florile, de aia as vrea sa fac o vaza cu flori dar nu am o diagrama dupa care sa ma orientez Imagine
Atmana

Mesajde cridiana pe 25 Mar 2009, 13:29

Atmana, daca intri pe site-ul http://oriland.com/studio/main.asp , o sa gasesti si diagrame de vaze (la Boxes) si diagrame de flori (la Plants).
cridiana

Mesajde Elsix pe 25 Mar 2009, 13:53

dijin imi pare rau dar modelele alea nu au diagrama.Doar daca te perfectionezi pe Crease Patternuri....dar si alea se gasesc greu
Elsix
Site Admin

Mesajde dijin pe 25 Mar 2009, 21:59

Speram si eu... Imagine Multumesc oricum, Elsix. Voi incerca si Crase Pattern-uri intr-o zi.. dar nu inainte sa stapanesc cat de cat diagramele
dijin

Mesajde Atmana pe 26 Mar 2009, 13:05

Mersi pentru site Cridiana Imagine
Atmana

Mesajde jenica pe 25 Apr 2009, 06:13

buna dimineata,dragi origamisti. mi-am luat sufletul in dinti si , in sfarsit, m-am inscris..cateva vorbe despre mine:fac origami, 99% modular, de aproape un an, timp in care am tot cautat modele. asa am dat de voi..sper sa impartasim experiente placute.stau prost la capitolul tehnica PC, dar , cu ajutor, poate le voi depasi :D
jenica

Mesajde shadow pe 26 Apr 2009, 15:50

Eu prefer foarte mult modelele modulare sunt mai mai atractive si pot fi folosite ca decoratii,chiar si cadouri. Imagine Imagine
shadow

Mesajde lefter pe 29 Apr 2009, 19:23

bine v-am regasit dupa o perioada foarte indelungata :D
modele preferate..hmm..nu stiu exact ce sa zic....de obicei prefer modelele simple (nu ca le urasc pe cele complicate, dimpotriva) dar de obicei cand ma intalnesc cu prieteni, sau chiar si in mijloacele de transport in comun si vad un copil trist, daca am o petec de hartie incerc sa il inveselesc...si modelele simple sunt cel mai indicate, plus ca multi ma intreaba cum le-am facut si e cam greu sa ii explic SF-urile...:)
lefter

Mesajde shadow pe 29 Apr 2009, 21:08

intradevar asa sunt si eu :D
shadow

Mesajde Teo pe 03 Iun 2009, 18:23

mie cel mai mult imi plac mastile si figurile umane si instrumentele muzicale Imagine imi plac foarte mult creatiile lui Eric Joisel (o sa incerc Rat)...ma intrebam daca are cineva mai multe diagrame ale lui...apropo, m-am indragostit de vioara care apare la sectiunea "creating process"..si n am gasit diagrama:((. Imi mai place binenteles si modelul Dwarf Imagine
Teo

Mesajde lulustoica pe 04 Iun 2009, 17:54

Pe masura ce impaturesc, mi se schimba si optiunile... La inceput m-au impresionat animalutele si floricelele, si dupa ce am epuizat modelele din cartile primite (mai pentru incepatori) Imagine si le-am si daruit, am trecut la stele si stelute pentru bradutu' de anul trecut, apoi am descoperit si modelele modulare (care inca imi plac foarte mult). Inca nu indraznesc decat sa ma gandesc la figurile umane...poate vreodata...cine stie...
lulustoica

Următorul

Înapoi la Regulament si intrebari