Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Expozitie de origami in Otopeni

Re: Expozitie de origami in Otopeni

Mesajde FlorigamiBonsai pe 01 Mar 2014, 09:13

Cum putea sa fie altfel decat minunata intalnirea cu voi prietenii mei origamisti. Extraordinare lucrari. Copiii prezenti la eveniment erau foarte entuziasmati de tot ce vedeau, adultii studiau fiecare lucrare in parte. Adina azi asteptam imagini cu frumoasele lucrari.
FlorigamiBonsai

Mesajde Adina pe 01 Mar 2014, 09:34

Astazi promit ca pun pozele! :peace:

De fapt, imi propusesem sa pun de aseara, dar am avut 2 motive sa nu:

1. Am adormit la ora 9.30 ( nu mi s-a mai intamplat de cand aveam 8 ani.. :blush3: ). Am avut o saptamana pe cat de frumoasa ( coletele voastre, surpriza descoperirii, admirarea modelelor), pe atat de urata ( m-a lovit o enterocolita luni seara, care mi-a dat niste dureri de stomac groaznice :sad5: ). S-a nimerit cum nu se putea mai prost, pentru ca pe langa faptul ca ma incetinea din treaba, nici nu reuseam sa ma odihnesc noaptea din cauza durerilor. Pastile am luat vreo 5 feluri, doar-doar o functiona ceva, iar la medic am ajuns abia ieri, inainte de vernisaj, ca asa s-a potrivit programul doctorului cu al meu.
Partea buna e ca acum incep sa-mi revin.. :dance: :dance:

2. Cel de-al doilea motiv pentru care nu am pus pozele aseara este urmatorul: n-am vrut sa le pun aseara! :tongue2:
Dar nu pentru ca as fi sadica cu sentimentele si curiozitatea voastra, ci pentru ca nu sunt foarte incantata de cum au iesit. Ca sa intelegeti de ce, trebuie sa va spun ca Centrul unde am expus are o excelenta lumina naturala - geamuri in 3 parti, luminator in tavan, tot ce trebuie.
Seara insa....se schimba treaba. Luminarea cu becuri e foarte proasta, desi ele ar face fata cu brio daca nu are fi bagate in niste nise in tavan.. Ideea e ca nu am reusit sa fac niste poze care sa reflecte cu adevarat frumusetea aranjamentelor, asa ca mi-am propus sa fac o noua sesiune foto azi si sa va pun pozele pe la amiaza. :rolleyes:
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Adina pe 01 Mar 2014, 10:33

Vesti buneeee!! :cheers: :cheers:

La vernisaj a venit si Costin Gheorghe, fotograful de la nunta noastra, care a fost absolut extraordinar si pe care il recomand cu caldura oricui! :D
Bineinteles, si-a adus si aparatul cu el asa ca....avem pozeee!! A avut ceva batai de cap din cauza luminii si el (mai ales ca nu-si luase biltzul), insa mana profesionista se cunoaste, caci pozele lui sunt fantastice comparativ cu ce am facut eu... :roll:

Asa ca...enjoy!

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Lucrarile copiilor de la cursurile mele:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Adina
Site Admin

Mesajde Adina pe 01 Mar 2014, 10:35

Vizionand "Between the folds":

Imagine

Imagine
Adina
Site Admin

Mesajde eudaimonia pe 01 Mar 2014, 18:14

Super expozitie! Foarte multe modele si spatiul e mult mai mult decat m-as fi asteptat. Multumim, Adina! :kisss:
Modelele mele pot fi scoase din folie si nu ma deranjeaza daca sunt atinse. Cele pe plastic transparent pot fi ridicate si privite in lumina. Cu Flower Tower te poti juca putin si poate fi invartit dintr-o directie in alta.
eudaimonia

Mesajde cridiana pe 01 Mar 2014, 19:40

Adina, imi pare rau sa aud ca ai fost bolnavioara. Dar ai organizat o expozitie excelenta! Chiar e o surpriza tare placuta cum sunt aranjate kusudamele.

Si ce modele frumoase! Felicitari tuturor participantilor si organizatorilor! :peace:

Cat despre poze, sunt foarte frumoase, dar cu siguranta nici ale tale nu ar fi fost mai prejos :) Nu-mi prea dau seama unde ai prins caruselele cu cocori. Sunt spectaculoase si ma bucur sa vad ca si la expozitia aceasta avem 1000 de cocori.
cridiana

Mesajde AndreiC pe 01 Mar 2014, 21:52

Expozitia este absolut superba! Felicitari tuturor participantilor si celor care au facut ca totul sa fie posibil! :D
AndreiC

Mesajde Adina pe 02 Mar 2014, 10:53

Va multumesc tuturor pentru laude! N-am fost singura in organizare, m-a ajutat Florin foarte mult, dar si oamenii de la Centrul "Ion Manu", altfel n-ar fi aratat asa.. :D

Revin cu inca o tura de poze, de fapt cu 3 ture:
- cateva de la vernisajul de vineri, de care nu sunt foarte mandra
- cateva de ieri dimineata, cand era lumina naturala
- cateva de ieri seara, cand la Centru s-a organizat asa-numitul "Bal al martisorului", un spectacol anul aici in Otopeni. S-a cantat opera, muzica instrumentala, s-a baut sampanie si s-au impartit martisoare.

La eveniment au fost invitati printul Paul de Hohenzollern si printesa Lia, care s-au aratat foarte incantati de modelele noastre. La plecare, printesa Lia mi-a spus: "Mi-a placut foarte tare in seara aceasta, mai ales expozitia". :laugh2:
Am facut si o poza cu printul de altfel, insa tin sa precizez ca invitatia de a face poza a venit din partea lui, ha! :lol1:

Asadar, pozele:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Atelier ah-hoc organizat de Florina (Florigami), care a fost absolut minunata si careia ii multumesc pentru tot ajutorul!

Imagine

Imagine

Si din seria "Recunoasteti personajul"? Ei bine, slabe sanse, asa ca va zic direct: Michaell Gross!!! :biggrin:
M-am bucurat enorm sa il vad, caci este un cavaler pe cinste, iar modelele lui sunt fantastice!
:hatoff:

Imagine
Adina
Site Admin

Mesajde FlorigamiBonsai pe 02 Mar 2014, 11:37

A fost superb. Nu mi-as fi iertat niciodata absenta daca as fi facut-o. Ma felicit ca am avut puterea de a sta in picioare pret de 9 ore, de la 10 dimineata pana la 19 seara, daruind o picatura din frumusetea impaturirii hartiei copiilor atat la atelierele mele de la Diverta cat si Ad-Hoc, vorba Adinei, aici la expozitie. A fost minunat si, pot spune ca MAI VREAAAUUUU. :peace:

http://florigamibonsai.blogspot.ro/2014/02/expozitie-de-origami-in-otopeni.html

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
FlorigamiBonsai

Mesajde Michael.Gross pe 02 Mar 2014, 17:34

Felicitari si de la mine! Modul in are modelele erau expuse a fost excelent! (Mai ales la kusudame!). Sper sa se mai organizeze evenimente de genul asta.
Michael.Gross

Mesajde marina pe 02 Mar 2014, 21:49

Draga Adina, ma bucur mult de ceea ce ati facut. Felicitari tuturor! Sunteti extraordinari! Sper ca data viitoare sa va pot insoti si eu cu cateva lucrari. Felicitari si tineti-o tot asa!!!! :cheers: :applause2:
marina

Mesajde Lipo pe 03 Mar 2014, 19:47

N-am cuvinte :myheart: E minunat totul si regret ca de data asta nu cred ca voi reusi sa ajung sa le vad cu ochii mei.
Va multumim inca o data tuturor celor implicati in poveste :hatoff:
Niciodata sa nu alergi mai repede decat ingerul tau poate sa zboare!
Lipo

Mesajde Ecaterina Vasile pe 04 Mar 2014, 20:34

Felicitări! La cât mai multe! :hatoff:
Ecaterina Vasile

Mesajde postumia pe 08 Mar 2014, 16:48

Sunt foarte incantata de ce am vazut la expozitie, imi place mult locatia si sper Adina ca nu te vei opri aici. Ai realizat ceva deosebit dar pacat ca nu este in buricul targului ca sa vada cat mai multa lume aceste minunatii. Regret ca nu am participat si eu.
postumia

Mesajde Adina pe 10 Mar 2014, 22:02

Va multumesc tuturor pentru aprecieri si pentru sustinere! Multumesc si participantilor, fara de care toate astea n-ar fi fost posibile!

Intr-adevar, expozitia nu e in Bucuresti, nu e in buricul targului, insa Otopeniul are mai multa vizibilitate decat pare sa aiba, m-am convins de asta locuind aici de 1 an si ceva. In plus, e un oras care iubeste cultura si in care au loc evenimentele culturale, spectacole si recitaluri aproape saptamanal.

Ieri seara a fost aici concert Holograf, asa ca am avut din nou foarte multi vizitatori. Stateam printre ei si auzeam ce vorbesc, iar cuvintele erau numai de lauda.
La un moment dat eram aproape de usa de la intrare cand am vazut o fata cunoscuta (era bunica unei eleve de-a mea), care venise cu 2 fete si un baiat (mai mari, 25-30 de ani) si ii indemna entuziasmata "Veniti, veniti sa vedeti ce e aici!". :laugh2:

Dar de ajuns cu vorbele, sa va arat si poze:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Adina
Site Admin

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Regulament si intrebari