Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Functionare Forum

Functionare Forum

Mesajde jenica pe 13 Iun 2009, 09:07

de ce nu mai trimite forumul notificari de raspuns la subiectele care ne intereseaza? fara ele e greu de urmarit un topic...
jenica

Re: Functionare Forum

Mesajde Elsix pe 14 Iun 2009, 14:28

sincer nu stiu.....mie nu imi mai veneau pt ca le stergeam din mail inainte sa le citesc si credea yahoo-ul ca sunt spam....
Elsix
Site Admin

Mesajde jenica pe 15 Iun 2009, 11:15

ai avut dreptate, Elsix, erau in spam Imagine , desi le stergeam dupa ce le citeam...multumesc de ajutor.
jenica

Mesajde Daria pe 24 Dec 2009, 02:11

Eu am o mica problema de afisaj pe forum. Imi apare in fereastra principala ca a postat cineva, dar cand intru acolo nu pot sa vad postul. Ati patit si voi asta? Imagine
Daria

Mesajde AndreiDumitriu pe 24 Dec 2009, 03:11

da, postul a fost mutat automat aici
http://origamiromania.forumgratuit.ro/general-f1/intalnirile-origamistilor-carpato-danubiano-pontici-t46.htm
credeam ca voi ati facut modificarea pt ca nu era corect topicul
AndreiDumitriu

Mesajde Daria pe 24 Dec 2009, 03:13

Eu am facut mutarea. era vorba despre acelasi lucru. sper ca nu v-ati suparat. Imagine
Daria

Mesajde AndreiDumitriu pe 24 Dec 2009, 03:17

Nu este nicio problema, cum sa ma supar? Credeam ca te refereai la acelasi post la care ma gandeam si eu
AndreiDumitriu

Mesajde Daria pe 24 Dec 2009, 03:35

@ Andrei Dumitriu
In fiecare zi apar topicuri noi, sau posturi care fie nu sunt deschise unde trebuie, fie mai exista, fie pot fi alipite altor topicuri (cum a fost postul Aniei). Incerc sa pastrez cat de cat ordinea, ca sa nu se supraglomereze forumul. sper ca ma intelegi (-eti => adika amandoi). Inca o data, imi pare rau daca v-ati suparat.

Problema mea este urmatoarea:
ImagineImagine

Vad in fereastra principala ca a postat cineva, spre exemplu Pisi. Dau click pe "vizualizeaza ultimul mesaj", ceea ce ar trebui sa ma duca direct acolo, insa ghici supriza, nu apare mesajul.
Acest lucru mi s-a intamplat de multe ori, si coincide cu momentul in care s-a postat mesajul. Daca s-a postat recent, nu il vad. Imi apare doar in fereastra principala ca s-a scris ceva acolo.
In schimb, daca ma de-loghez pot sa citesc ce s-a scris. Dar sa fac asta de fiecare data e obositor. :scratch:

Sau daca dau edit. Mie nu imi apare dupa aceea ce am editat. Abia dupa 20-30minute. Ca acum. Imagine
Daria

Mesajde AndreiDumitriu pe 24 Dec 2009, 04:17

Greseala a fost a noastra cu postarea topicului, asa ca nu avem niciun motiv de suparare, e perfect normal sa se incerce mentinerea unei ordini atat din punct de vedere al subiectelor cat si pentru usurinta fiecaruia de a gasi informatiile necesare intr-un singur loc.
Din pacate nu imi pot da seama care este rezolvarea problemei tale deoarece nu m-am confruntat inca cu asa ceva dar, sunt sigur ca cineva pe aici are raspunsul
AndreiDumitriu

Mesajde Ecaterina Vasile pe 24 Dec 2009, 09:54

Daria,poate daca schimbi calculatorul?!!!! :scratch: Imagine
Ecaterina Vasile

Mesajde Adina pe 24 Dec 2009, 13:34

Daria, nici eu nu am patit asta pana acum si, la fel ca tine, dau click pe iconitza mica ca sa ajung direct la ultimul mesaj postat.. De cand se intampla asta?
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Andreass pe 24 Dec 2009, 23:42

Si la mine sunt probleme. Spre exemplu cand deschid prima data forumul si imi apar topicurile unde s-a raspuns cu rosu. Dupa ce vizualizez un topic si ma intorc la pagina principala toate celelalte topicuri apar ca vizualizate. (adica nu mai apar rosii).

Cand intru de pe Explorer am si eu problema de care zice Daria, insa pe Mozilla nu se intampla. Deci cred ca o simpla reinstalare a sistemului de operare ar trebui sa rezolve problema.
Oricum, acea sectiune "subiecte active ale zilei" este de mare ajutor. Ma ajuta sa urmaresc mai usor ce se scrie si unde...cu conditia sa intru in fiecare zi.
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Mesajde Adina pe 25 Dec 2009, 12:47

Si pe mine ma ajuta sectiunea de "subiecte active ale zilei".
Poti sa incerci sectiunea de "mesaje noi", care se afla deasupra categoriilor forumului, in stanga. Nu stiu exact cum functioneaza, dar cred ca arata mesajele in care s-a discutat in ultimele 20-30 de minute.. Imagine
This is our cry. This is our prayer. Peace in the World.
Adina
Site Admin

Mesajde Daria pe 26 Dec 2009, 22:55

ecaterina vasile scrie:Daria,poate daca schimbi calculatorul?!!!! :scratch: Imagine

Ecaterina, m-ai facut sa zambesc. Nu e calculatorul de vina. E nou si performant. Insa multumesc pentru sugestie. Imagine

Andreass scrie:Si la mine sunt probleme. Spre exemplu cand deschid prima data forumul si imi apar topicurile unde s-a raspuns cu rosu. Dupa ce vizualizez un topic si ma intorc la pagina principala toate celelalte topicuri apar ca vizualizate. (adica nu mai apar rosii).

Cand intru de pe Explorer am si eu problema de care zice Daria, insa pe Mozilla nu se intampla. Deci cred ca o simpla reinstalare a sistemului de operare ar trebui sa rezolve problema.
Oricum, acea sectiune "subiecte active ale zilei" este de mare ajutor. Ma ajuta sa urmaresc mai usor ce se scrie si unde...cu conditia sa intru in fiecare zi.

Andreass, nu e cazul de "reinstalare a sistemului de operare". este proaspat reinstalat. :D
Eu intru de pe explorer, si nu de pe Mozilla. Poate browserul o fi de vina. O sa incerc sa-l schimb.

Adina, problema se intampla cam de o luna. Imagine
Daria

Mesajde Andreass pe 26 Dec 2009, 23:29

A, da, uitasem ca la tine s-a reinstalat windowsul de curand. La mine ar fi problema asta. Mie mi se intampla sa nu imi intre pe anumite site-uri de pe Explorer si sa mearga de pe Mozilla. In fine, eu ma descurc pe forum si asa.
In fiecare clipa sa fii la marginea fiintei tale...
Andreass

Următorul

Înapoi la Regulament si intrebari