Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Kamiya Satoshi

Re: Kamiya Satoshi

Mesajde Denisa Viorela pe 13 Ian 2013, 11:08

W.O.W. !!! :jawdrop: :hatoff: :hatoff: :hatoff: Cred ca nu voi reusi sa realizez prea curand asa ceva, desi voi incerca...Dar voi cu siguranta veti ajunge printre origamistii priceputi... :laugh2: :smile: :D
Denisa Viorela

Mesajde Sareth pe 10 Mar 2013, 15:26

Bahamut, the Divine Dragon
creatia lui Satoshi Kamiya
Diagrama in Works of Satoshi Kamiya
Hartia folosita a fost un double-tissue, tratat initial cu CMC, patrat de ~50*50 cm

Dimensiunea a fost un pic cam mica, fapt pentru care unele detalii nu sunt surprinse deloc multumitor. Recomand un patrat de 65-70 cm. Modelul sta singurel in picioare avand trei puncte de sprijin: picioarele + coada. Este prima incercare. Am inteles ca ar exista si versiuni evoluate ale acestui model. Cred ca ce am impaturit eu aici e modelul de baza.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Sareth

Mesajde Denisa Viorela pe 11 Mar 2013, 10:13

Sareth, creatiile tale sunt uimitoare!...In special dragonul de mai sus! Te felicit pentru rabdarea, migala si atentia cu care lucrezi! :afro:
Denisa Viorela

Anterior

Înapoi la Maestri Origami