Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Tutorial rama foto/tablou

Re: Tutorial rama foto/tablou

Mesajde KaRyNnA pe 26 Apr 2011, 18:32

reustit si explicit tutorial
KaRyNnA

Mesajde Andreea C pe 27 Mai 2011, 15:58

Foarte elegant acest model! multumim! Insa... ai putea adauga pe langa a 3-a poza un mic comentariu? acolo unde se lipeste... ar trebui lasata o mica suprafata nelipita, ca sa poata intra laturile unul sub altul, dupa cum se vede in poza a 6-a (sper sa intelegi ce vreu sa zic ;) )
:worship:
"Nici un lucru important nu a fost vreodata realizat fara pasiune. G. W. F. Hegel".
Andreea C

Mesajde monatibi pe 28 Apr 2012, 11:15

inca nu am incercat astfel de rama,dar o sa incerc,multumesc.
monatibi

Mesajde Rona pe 11 Dec 2012, 19:45

Iata prima rama de acest fel. Nu este perfecta...am avut ceva probleme cu lipirea partilor componente (am un lipici pe care il voi arunca imediat ce ajung la magazin sa-mi cumpar ceva mai bun)

Oricum, am postat pentru ai multumi lui Tuborg; inteleg ca poarta raspunderea pentru tutorialul legat de aceasta rama. Iubesc ramele care vor urma, prevad o legatura frumoasa intre mine si aceste rame :D
Rona

Mesajde Rona pe 11 Dec 2012, 19:48

Andreea C scrie:Foarte elegant acest model! multumim! Insa... ai putea adauga pe langa a 3-a poza un mic comentariu? acolo unde se lipeste... ar trebui lasata o mica suprafata nelipita, ca sa poata intra laturile unul sub altul, dupa cum se vede in poza a 6-a (sper sa intelegi ce vreu sa zic ;) )
:worship:

Eu am gafat prima data, am lipit toata suprafata dupa care a fost nevoie sa dezlipesc o portiune dar am invatat lectia! Felicitari pentru lucrari, ma inspira ;)
Rona

Mesajde Ecaterina Vasile pe 12 Dec 2012, 16:04

Rona scrie:
Oricum, am postat pentru ai multumi lui Tuborg; inteleg ca poarta raspunderea pentru tutorialul legat de aceasta rama. Iubesc ramele care vor urma, prevad o legatura frumoasa intre mine si aceste rame

Aceasta apartine Danei G. Dar poti sa-i multumesti si lui Tuborg, are si ea una. :D
Ecaterina Vasile

Mesajde Rona pe 17 Dec 2012, 11:42

Atunci mulțumesc Dana G, mulțumesc Tuborg; oricum dacă ar fi să trec la capitotul mulțumiri e nevoie să vă mulțumesc fiecaruia pentru ceva intrucât în fiecare din lucrările voastre găsesc ceva să mă inspire !

Sărbători fericite, că tot vine Crăciunul ; să crăpați de fericire anul ăsta !!!
Rona

Anterior

Înapoi la La Scoala