Anunt Vizitatori

Un buchet de ghiocei si o primavara frumoasa, plina de soare, sanatate si numai bucurii!
Va rugam sa cititi regulamentul forumului si va asteptam sa faceti parte din cea mai mare comunitate de origami din Romania!

Regulamentul forumului

Re: Regulamentul forumului

Mesajde albastrul pe 20 Sep 2010, 18:52

Va rog sa-mi spuneti daca este postat formularul de inscriere ADOR, cum ne putem inscrie in asociatie, ce conditii trebuie respectate.
Multumesc.
albastrul

Mesajde cridiana pe 29 Oct 2010, 08:07

Am mai adaugat o noua regula,
14. . Nu abuzati de scrierea cu majuscule si de limbajul tip "chat" (scrierea cu sh, tz, k sau alte prescurtari neuzuale).
Scrierea cu majuscule si marirea fonturilor sau culorilor folosite inseamna ca tipati .
cridiana

Mesajde Estrella pe 22 Noi 2010, 17:03

ok Imagine am citit si voi respecta regulile Imagine
make them wonder why you still smiling!
Estrella

Mesajde cridiana pe 22 Noi 2010, 17:20

Ma bucur Imagine
cridiana

Mesajde anomaR pe 29 Dec 2010, 18:51

Buna.Am descoperit acest forum, care m-a lasat fara respiratie... am vazut modele, cum nu cred voi putea vreodata face eu., fiind la nivelul...0... mi-am amintit cum se face un... avion privindu-l pe fiul meu de 4 ani... Mi-as dori f. mult sa pot invata si eu sa fac macar pe sfert cat am vazut aici... M-ar putea ajuta cineva , doresc sa invat regulile de baza?
anomaR

Mesajde elyda pe 29 Dec 2010, 19:16

Bine ai venit, AnomaR!!
Ne bucuram ca vrei sa ni te alaturi!
Cat despre regulile de baza.... in ce priveste regulile forumului, cred ca le-ai citit la acest topic la pagina1, in ce priveste regulile de baza ale origamitului, nu cred ca am avut sau ca a impus cineva vreo regula! Nu iti trebuie decat hartie, si rabdare Imagine

Uite cateva modele usurele:
- cocor: http://oriland.com/studio/diagram.asp?category=animals&model=crane&page=1&pages=4

-kusudama Morning Glory: http://www.youtube.com/watch?v=WogQW_P-BiU&feature=player_embedded

-inimioare: http://oriland.com/studio/diagram.asp?category=decorations&model=heart&page=1&pages=4

SI multe altele, ce le gasesti pe forum! Succes.
http://elydaorigami.wordpress.com/
elyda

Mesajde Lipo pe 29 Dec 2010, 19:32

Bine ne-ai gasit, Ramona Imagine
Cred ca acest link te poate ajuta. Cand eu am inceput sa descifez diagramele aveam mereu deschisa aceasta fereasta http://www.origami.ro/Tutorial.aspx
Desi de mare ajutor imi sunt si tutorialele video.
Abia astept sa vad modele facute de tine Imagine
Niciodata sa nu alergi mai repede decat ingerul tau poate sa zboare!
Lipo

Mesajde andreea_rosu pe 23 Feb 2011, 19:53

uf....vad ca nu a mai scris nimeni aici de ceva vreme,am zis sa incep sa scriu intr-un topic cu care am o legatura pentru ca doar ce am descoperit aceasta arta.Pot spune ca am ramas profund marcata si impresionata placut de asta,sper pe viitor sa reusesc.Multumesc celor care au facut postari aici si care m-au ajutat sa pricep in mare parte ce este de facut!
andreea_rosu

Mesajde MihaelaB pe 27 Feb 2011, 12:33

Salut! Am citit regulamentul si il voi respecta. :D
MihaelaB

Mesajde mutinel pe 07 Mar 2011, 21:59

Buna seara !
Va multumesc pentru urarile de bun venit pe acest forum. Am citit regulamentul si sunt de acord sa-l respect.
mutinel

Mesajde Rodi pe 11 Sep 2011, 19:10

Regulamentul mi se pare foarte bine structurat, complet şi atinge nişte puncte absolut esenţial de respectat pe un forum. Mă bucur să văd că în sfârşit se ia atitudine în ceea ce priveşte gramatica limbii române care, în ultimul timp, mi se pare că a devenit un soi de dialect foarte suspect al limbii chineze ("sht shi io", "mai vb noi", "u cf?" etc.). Nu mi se pare deloc "cool" să ne pocim limba fără rost. Ziua bună! :D
Rodi

Mesajde bubu pe 24 Dec 2011, 01:33

buna seara!sunt noua pe acest site si un pic dezorientata...as dori sa pot downloada o carte cu flori si tare nu stiu cum sa fac.as dori nespus sa ma ajute cineva.va multumesc anticipat.
bubu

Mesajde elyda pe 24 Dec 2011, 20:54

bubu scrie:buna seara!sunt noua pe acest site si un pic dezorientata...as dori sa pot downloada o carte cu flori si tare nu stiu cum sa fac.as dori nespus sa ma ajute cineva.va multumesc anticipat.

bine ai venit!
pentru a descarca o carte trebuie sa postezi (scri) ceva la topicul unde este postata cartea respectiva. Succes.
http://elydaorigami.wordpress.com/
elyda

Mesajde bubu pe 24 Dec 2011, 21:42

multumesc mult elyda..esti o scumpa dar problema mea este alta..si anume..nu stiu cum sa fac sa ajung la topicul respectiv..caut de multa vreme Oribana Charm si Oribana Beauty..daca ma poti indruma tu ti-as ramane vesnic indatorata!Multumesc mult inca o data pentru amabilitate!!
bubu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la La Scoala